Elárverezik eg orosz oligarcha elkobzott luxusjachtját
A 72,5 méteres hajó 63 millió fontot, 30,2 milliárd forintot ér.
A 72,5 méteres hajó 63 millió fontot, 30,2 milliárd forintot ér.
Kövesse velünk az orosz–ukrán háború legfontosabb történéseit!
A két jármű 6300 tonna napraforgóolajjal és 25 ezer tonna búzával megrakodva indult útnak.
Októbertől tervezték a járatok újraindítását, most az ellátási lánc korlátaira hivatkozva visszamondták.
Oroszország leválaszthatja a reaktort az ukrán villamosenergia-hálózatról.
Egy majdnem százötven oldalas memoárban emlékezett meg egy 34 éves orosz katona, hogy mit élt át az ukrajnai háborúban. Rendkívül rossz morálról, fosztogató, a túlélésükért küzdő katonákról ír, akiknek a többsége elégedetlen Putyinnal és a kormánnyal is. A szerző aztán inkább elmenekült Oroszországból.
Milliók vagy akár milliárdok halnának éhen, lakhatatlanná válna a Föld jelentős része. Még akkor is bekövetkezne egy ilyen jégkorszak, ha korlátozott maradna az atomháború.
Az ENSZ-főtitkár és az ukrán elnök a terület demilitarizálására szólított fel korábban.
Ankara vállalta, hogy részt vesz Ukrajna háború utáni újjáépítésében. Az ENSZ-főtitkár szerint mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a zaporizzsjai atomerőmű létesítményei, területe ne legyen „katonai műveletek tárgya”.
A védelmi tárca szerint a MIG-31-esek a Finn-öböl felett jelentek meg.
Putyin háborújának egyik rejtélye, hogy miért engedik magukra az oroszok a műholdas irányítású rakétákat, pedig tehetnének azok ellen.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség küldöttséget küld az oroszok által megszállt zaporizzsjai atomerőműbe. Erről az ügynökség főigazgatója egyeztett meg az ukrán külügyminiszterrel.
Észtországot kiterjedt kibertámadások érték, miután eltávolítottak egy szovjet emlékművet egy olyan régióból, amelynek lakossága túlnyomórészt orosz nemzetiségű. A küldöttség látogatása az atomerőmű körüli nukleáris biztonsági fenyegetések kezelése érdekében volna sürgető.
Olekszij Aresztovics szerint az oroszok hetek óta próbálnak előrébb jutni, de ez nem igazán sikerül nekik.
Akár életfogytig tartó börtönbüntetést is kaphatnak az oroszoktól.
Ha nem lesz közös megoldás, akkor Dánia, ha kell, egyedül is lépni fog.
Az orosz katonai vezetésben egyre jobban aggódhatnak a Krím miatt a keddi robbanások után – állítja egy brit hírszerzési jelentés. Az Oroszország szárazföldi részét a Krím félszigettel összekötő hidat meg kell semmisíteni mint legitim katonai célpontot - jelentette ki Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének tanácsadója.
Jurij Sevcsuknak most már óvatosabban kell fogalmaznia.
Az orosz elnök Nancy Pelosi amerikai képviselőházi elnök tajvani látogatását „alaposan kitervelt provokációnak” minősítette.
Összefoglaló a nap fontosabb eseményeiről.